بازدید معاون توسعه زیست بوم دانش بنیان بنیاد برکت از خانه خلاق و نوآوری ژیان ایلام


بازدید معاون توسعه زیست بوم دانش بنیان بنیاد برکت از خانه خلاق و نوآوری ژیان ایلام

دکتر مهدی ایثاری نیا معاون توسعه زیست بوم دانش بنیان بنیاد برکت از خانه خلاق و نوآوری ژیان ایلام بازدید کرد.

وی در این بازدید از استارتاپ های خانه خلاق و نوآوری ژیان ایلام در مورد امکان سنجی و سرمایه گذاری در طرح های این مجموعه گفت و گو کرد.

«مهدی ایثاری‌نیا»، در نشست با معاون اقتصادی استاندار ایلام، اظهار کرد: روحیه کار آفرینی در ایلام غریب واقع شده لذا بر همه دستگاه‌های مسئول واجب و ضروری است که در این راستا تلاش جهادی کنند و در این حوزه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به صورت جدی وارد عمل می‌شود.

وی، با بیان اینکه استان ایلام غنی از نخبگان و سرمایه‌های انسانی است، افزود: باید در زمینه کار آفرینی و نواوری ظرفیت‌سازی کنیم  و از نخبگان در این زمینه استفاده شود تا موجب رونق کسب و کار در استان و در نتیجه موجب توسعه همه جانبه شود.

ایثاری‌نیا، با اشاره به اینکه وقتی فضای نواوری در استان ایجاد می‌شود قطعا جوانان نخبه و دلسوز پای کار می‌آیند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم فضای رشد نواوری و حمایت از جوانان استان ایجاد کنیم.

معاون توسعه زیست بوم موسسه دانش بنیان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کشور، استارت آپ‌ها باید در استان ایلام گسترش یابند تا به فضای کسب و کارهای نوین کمک کنند، تصریح کرد: ایجاد فضای استارت آپی و رونق کسب و کار مشکلات ایلام را حل می‌کند.

وی، به ضرورت ورود مهارت‌های جدید به بازار کار استان تاکید کرد و گفت: نخبگان مهارتی زیادی در استان ایلام وجود دارد که باید از این ظرفیت برای توسعه استفاده شود و اگر به معنای واقعی مورد حمایت قرار بگیرند برای جامعه آینده ساز هستند.  

ایثاری نیا، افزود: ایجاد انگیزه و حمایت از جوانان بسیار مهم است و اگر به این قشر اهمیت داده شود قطعا مانند هشت سال دفاع مقدس در زمینه اقتصاد هم خط شکن خواهند بود.

معاون توسعه زیست بوم موسسه دانش بنیان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، کشور،  با بیان اینکه ظرفیت‌های بنیاد برکت برای توسعه ایلام پای کار می‌آید، خاطرنشان کرد: به جد پیگیری ایجاد مرکز نواوری بنیاد برکت برای ایجاد رونق کسب و کار در استان هستیم.

در ادامه شهریار عباسی، معاون امور اقتصادی استانداری ایلام، نیز اظهار کرد: هر کجا بنیادهای وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، وارد عمل می‌شوند نتیجه بسیار خوب و ارزشمندی از خود بجا می‌گذارند لذا درخواست داریم بنیاد برکت به استان ایلام توجه بیشتری کند.

وی، با بیان اینکه زمینه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان ایلام محیا است و در این زمینه هر موانع‌ای سر راه باشد برطرف می‌شود، افزود: استعدادهای خوبی در استان ایلام وجود دارد اما نیازمند حمایت و ایجاد زمینه برای پویای و شکوفایی هستند.

عباسی، با تاکید بر اینکه استان ایلام به واسطه رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس و خدمتگذاری در ایام اربعین به گردن کشور و نظام حق دارد لذا نیازمند توجه بیشتر است، تصریح کرد: جوانان نخبه و ارزشمندی در استان ایلام داریم اما زمینه کافی برای رشد آن‌ها وجود ندارد.