خانه خلاق و نوآوری| گیلان؛ صنایع خلاق در شمال کشور توسعه یافت


خانه خلاق و نوآوری| گیلان؛ صنایع خلاق در شمال کشور توسعه یافت

 

خانه خلاق و نوآوری گیلان، اولین، بزرگ‌ترین و تنها خانه خلاق در شمال کشور است که در شهریورماه 1398 به‌عنوان یکی از نخستین خانه‌های خلاق و نوآوری شهرستان‌ها، افتتاح شد.

تمرکز این خانه که زیرنظر پارک علم و فناوری گیلان در حال فعالیت است، به طور جامع بر روی 8 شاخص معاونت علمی و فناوری از صنایع خلاق متمرکز است.

به گفته ایمان قربانی مدیر خانه خلاق و نوآوری گیلان، تا مهرماه سال 1400، تعداد شرکت‌های خلاق و نوآوری این استان حدود 10 مورد بود که اکنون به 22 شرکت خلاق و نوآوری افزایش یافته است. این آمار سبب شده تا گیلان، رتبه نهم را در میان تمام استان‌های کشور به خود اختصاص دهد.

برنامه مهم خانه خلاق و نوآوری گیلان در سال جاری، تمرکز بر روی یک برنامه‌ریزی جامع است که طی آن، شرکت‌های خلاق و نوآوری را به سمت دانش‌بنیانی نوپا و نوع 3 سوق دهد.

هم‌اکنون تمام 16 شرکت خانه خلاق و نوآور گیلان، خلاق و دانش‌بنیان هستند و در حوزه‌هایی چون دیجیتال مارکتینگ، معماری، طراحی، فروش آنلاین، هوشمندسازی و . . . مشغول به فعالیت هستند.

این 16 شرکت، زمینه حضور حدود 60 نفر را در خانه خلاق و نوآوری گیلان فراهم آورده است.

قربانی با بیان حمایت‌های معاونت علمی از خانه خلاق و نوآوری گیلان گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در شروع کار، تسهیلاتی را به‌عنوان بلاعوض در خدمت خانه قرار داد اما در ادامه، چون فضای خانه، اجاره‌ای است، به بزرگ‌ترین مشکل این روزهای ما تبدیل شده که امیدواریم با حمایت‌های معاونت، این مشکل نیز مرتفع شود.