خانه خلاق و نوآوری| زمینه برای توسعه و تولید محتوای دیجیتال مهیا شد


خانه خلاق و نوآوری| زمینه برای توسعه و تولید محتوای دیجیتال مهیا شد

زمینه فعالیت تخصصی در حوزه تولید و نشر محتوای دیجیتال را خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس فراهم کرده است.

 

خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس در حوزه‌های تولید و نشر محتوای دیجیتال با حمایت و راهبری ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرده است.

این خانه خلاق و نوآوری در حوزه‌های انتشار، تولیدات چندرسانه‌ای، خدمات تخصصی و بازاریابی محتوای دیجیتال در حال حاضر با 4 شرکت خلاق در فضای 430 متری همکاری می‌کند. فعالیت‌ها در خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس باعث خروجی چند محصول ازجمله چارگوش، آیتونز، ویدانه و بازیگوشی شده است.

 

بستری برای توسعه خدمات تولید محتوا

چارگوش سامانه‌های سرگرمی کتاب الکترونیکی و صوتی آنلاین موبایل و وب به‌منظور دانلود رایگان، اشتراک، خرید نسخه‌های فیزیکی و دیجیتال کتاب الکترونیکی و صوتی است. دیگر خروجی این خانه خلاق و نوآوری، آیتونز با هدف ارائه بستری جدید، امن و راحت جهت سرگرمی موسیقی طراحی شده است. بازیگوشی نیز بستری برای بازی‌های تحت وب است و ویدانه، پلتفرم اشتراک، آپلود و دانلود ویدیو کاربر محور محسوب می‌شود.

خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس با نفوذ اثربخش در بازار سرگرمی محتوای دیجیتال و همچنین همراهی ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانسته سهم بازار مناسبی را به دست آورد.

 

شکل‌گیری صنعت خدمات سرگرمی محتوایی دیجیتال

سمیرا شرکت رضوی مدیر خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس با بیان اینکه این خانه خلاق زمینه توسعه خدمات تولید محتوا را فراهم می‌آورد، گفت: هدف وجودی خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس شکل‌گیری صنعت خدمات سرگرمی محتوایی دیجیتال است که در زیست‌بوم این صنعت تأمین‌کنندگان محتوا نقش مهمی دارند.

مدیر خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس اظهار کرد: این خانه خلاق و نوآوری در حال حاضر یک سایت جامع در حوزه محتوا طراحی کرده است که با همکاری از سوی ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌تواند پیشرفت‌های خوبی در این صنعت به دست آورد.

خانه‌های خلاق و نوآوری، به‌عنوان پلتفرم اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استفاده از توان‌بخشی خصوصی برای اجرایی سازی آیین‌نامه‌ها، سیاست‌گذاری، تسهیل گری و حمایت از شکل‌گیری زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، از طریق کمک به ایجاد زیرساخت، تسهیلات مالی، مشاوره، توانمندسازی و حمایت‌های معنوی در مسیر توسعه محصولات، خدمات و بازار فناوری‌های نرم و صنایع خلاق هستند.

خانه خلاق و نوآوری کی‌پلاس که با راهبری و حمایت‌های ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است، اکنون فرصتی را ارائه می‌دهد که صاحبان آثار محتوایی برای دسترسی به منابع مهمی چون ابزارها، خدمات تخصصی یا الهام گرفتن از یکدیگر برای کمک به توسعه پروژه‌ها و مشاغل مختلف در کنار یکدیگر قرار بگیرند.