خانه خلاق و نوآوری| زمینه فعالیت در حوزه سبک زندگی ایرانی و اسلامی فراهم شد


خانه خلاق و نوآوری| زمینه فعالیت در حوزه سبک زندگی ایرانی و اسلامی فراهم شد

خانه خلاق و نوآوری ایلسا زمینه فعالیت‌ در حوزه سبک زندگی اسلامی را با برگزاری رویدادهای مختلف فراهم کرده است.

 

خانه خلاق و نوآوری ایلسا در حوزه سبک زندگى اسلامى با حمایت و راهبری ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرده است.

این خانه خلاق و نوآوری اقدام به اصلاح، تثبیت و تقویت روندهاى مثبت سبک زندگى اسلامى، متزلزل و کند کردن و از بین بردن روندهاى منفى و مدیریت روندهاى خنثى و تبدیل آن‌ها به روندهاى مثبت و همچنین خلق روندهاى مثبت و روند سازی، به کمک شرکت‌های خلاق در حوزه سبک زندگى اسلامى کرده است.

 

احصاء چندین روند در حوزه سبک زندگی اسلامی

خانه خلاق و نوآوری ایلسا روند محور حرکت می‌کند و سه دسته روند مفید، مضر و خنثی را دارد اما به‌طورکلی 21 روند در حوزه سبک زندگی را احصاء کرده است و فعالیت بر روی آن‌ها صورت می‌گیرد، در هر یک از روندها رویدادی تشکل می‌شود.

شرکت‌های خلاق عضو این خانه خلاق و نوآوری با یک مدل جدید و چرخه شتاب‌دهی متفاوت روبه‌رو هستند. در خانه خلاق و نوآوری ایلسا برای هر روند در اتاق فکر، یک گزاره راهبردی ایجاد و در فراخوان اعلام می‌شود. با این رویکرد، برای هر روند، یک شرکت خلاق عضو خواهد شد. پس‌ازآن، دوره شتاب‌دهی که یک دوره 9 ماهه شامل دوره پیش‌شتاب دهی، شتاب دهی و پساشتاب‌دهی است برگزار می‌شود.

 

شناسایی ایده‌های مفید، از دورافتاده‌ترین نقاط ایران

تاکنون در خانه خلاق و نوآوری ایلسا رویدادهای بسیاری در حوزه توانمندسازی نهادها در حوزه سبک زندگی اسلامی برگزار شده است. از مهم‌ترین رویدادهای برگزار شده در خانه خلاق و نوآوری ایلسا می‌توان به رویداد آفساید با محوریت تغذیه سالم و جذب ایده‌های نوآورانه سلامت‌محور، رویداد آینه با محوریت زندگی اسلامی و انقلابی در صنایع فرهنگی و رویداد 40 استارتاپ با تعامل موزه دفاع مقدس برای شخصیت‌سازی و مرجعیت‌سازی شهدا اشاره کرد.

ایلسایار برای شناخت ایده‌های مفید، از دورافتاده‌ترین نقاط ایران و ارائه خدمات مجازی مناسب راه‌اندازی شده است، مجموعه‌ای از نوجوانان و جوانان نخبه در مناطق خود شروع به شناسایی ایده‌های مرتبط با نظام مسائل منطقه می‌کنند و آن را به خانه خلاق و نوآوری ایلسا انتقال می‌دهند.

 

ترویج سبک زندگی اصیل ایرانی و اسلامی

نفیسه شاهی‌نوری مدیر خانه خلاق و نوآوری ایلسا با اشاره به اینکه فعالیت‌ها در این خانه خلاق و نوآوری بسیار متنوع است، بیان کرد: این خانه خلاق و نوآوری سعی دارد مشکلات بزرگ جامعه را با کمک شرکت‌های خلاق و ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری مرتفع کند و مروج یک سبک زندگی اصیل ایرانی و اسلامی باشد.

شاهی‌نوری خبر از برگزاری رویداد بزرگ ایران کاراکتر با هدف واکاوی نیم‌قرن کاراکتر ایران در مهرماه داد و گفت: در این خانه خلاق و نوآوری ایلسا شبکه‌ای راه اندازه شده که به کمک زیست‌بوم خلاق آمده است تا با ایجاد هم‌افزایی مردمی بسیار خوب منجر به اتفاقات مؤثر در اقتصاد خلاق شود.

وی با بیان اینکه خانه‌های خلاق و نوآوری باعث حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان و خلاق می‌شوند، افزود: وجود خانه‌های خلاق و نوآوری که به همت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری راه‌اندازی شده‌اند، حلقه واسط بین ایده پردازان، افراد خلاق، مخترعان، دولت و امور اجرایی هستند.

خانه‌های خلاق و نوآوری، به‌عنوان پلتفرم اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استفاده از توان‌بخشی خصوصی برای اجرایی سازی آیین‌نامه‌ها، سیاست‌گذاری، تسهیل گری و حمایت از شکل‌گیری زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، از طریق کمک به ایجاد زیرساخت، تسهیلات مالی، مشاوره، توانمندسازی و حمایت‌های معنوی در مسیر توسعه محصولات، خدمات و بازار فناوری‌های نرم و صنایع خلاق هستند.

خانه خلاق و نوآوری ایلسا در راستای ترویج یک سبک ایرانی و اسلامی با همکاری و حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در مسیر توسعه قرار گرفته است.