خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی ایرانی و اسلامی ایلسا افتتاح می‌شود


خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی ایرانی و اسلامی ایلسا افتتاح می‌شود

 

خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی اسلامی ایلسا و اولین فضای کار اشتراکی تخصصی سبک زندگی اسلامی گشایش می یابد.

 

نفسیه شاهی‌نوری مدیر خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی اسلامی ایلسا گفت: در این خانه خلاق و نوآوری، توانستیم روندهای مفید، مضر و خنثی را طی 10 سال گذشته احصاء کنیم و با همین رویکرد، یک برنامه 5ساله ریختیم تا بتوانیم بر مبنای آن، تا سال 1404، نخستین مرکز نوآوری سبک زندگی اسلامی در منطقه باشیم و بتوانیم فعالیت‌هایمان را در جهان اسلام تسری دهیم.

 

ارائه یک مدل جذب و یک چرخه نوآوری متفاوت

مدیر خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی اسلامی ایلسا با اشاره به این‌که فرآیند یادشده، از سال 98 آغاز شد و شرکت‌های خلاق این حوزه، با یک مدل جذب و یک چرخه شتاب‌دهی متفاوت برخورد می‌شد، ادامه داد: برای هر روند در اتاق فکر، به یک گزاره راهبردی می‌رسیدیم و آن را در فراخوان اعلام می‌کردیم. با این رویکرد، برای هر روند، یک شرکت خلاق داشتیم. پس از آن، دوره شتاب‌دهی را که یک دوره 9ماهه بود دوره جنینی نام نهادیم که شامل دوره پیش‌شتاب دهی، شتاب دهی و پساشتاب‌دهی بود که دوره پساشتاب‌دهی، شامل یک دوره 40روزه تکمیل می‌شد.

 

دریافت بهترین ایده‌ها از استان‌های کم‌برخوردار

مدیر خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی اسلامی ایلسا با اشاره به این‌که در فراخوان‌هایی که انجام می‌دادیم، متوجه شدیم که بهترین ایده‌ها از استان‌های کم‌برخوردار زیست‌بوم خلاق و نوآوری به دست ما می‌رسد، گفت: تصمیم گرفتیم خانه خلاق و نوآوری ایلسایار را به وجود بیاوریم تا بتوانیم با شناخت ایده‌های مفید، از دورافتاده‌ترین نقاط ایران، خدمات مجازی خوبی را برای آنها فراهم کنیم.

 

ضرورت تاسیس خانه خلاق و نوآوری

شاهی‌نوری در ادامه به اهداف تاسیس خانه خلاق و نوآوری اشاره کرد و گفت: در سال 1400 به این باور رسیدیم که مقوله صنایع خلاق را به شکل قدرتمندتری پیگیری کنیم؛ به همین دلیل آن را به سمت تاسیس خانه خلاق و نوآوری پیش بردیم و امیدواریم که بتوانیم در آینده، در استان‌های مختلف کشور، خانه‌های خلاق و نوآوریسبک زندگی داشته باشیم.

 

ایجاد یک تکیه در خانه خلاق و نوآوری ایلسا

وی به بخش‌های مختلف خانه خلاق و نوآوری ایلسا اشاره کرد و گفت: در تاسیس خانه خلاق و نوآوری ایلسا، تلاش کردیم تا فیزیک خانه را به سمت سبک زندگی اسلامی ببریم و به همین دلیل، مرشدخانه‌ای را به وجود آوردیم که دورهمی‌ها و جلسات مربیگری صنایع خلاق و فرهنگی در آنجا تشکیل خواهد شد. این خانه، یک کافه فرهنگ نیز دارد که محل گعده‌های اهالی صنایع خلاق و فرهنگی است.

وی ادامه داد: همچنین برای اولین بار، یک تکیه در خانه خلاق و نوآوری راه انداختیم که یک تکیه استارتاپی است که علاوه بر فضای کار اشتراکی، از فضای کار مکتبی با رویکردی سنتی نیز برخوردار است.

این خانه همچنین مجهز به اتاق جلسات تابستانه و زمستانه، پاتوق تخصصی صنایع فرهنگی، استودیو تولید محتوا و کتابخانه تخصصی صنایع فرهنگی است.

خانه خلاق و نوآوری سبک زندگی اسلامی ایلسا واقع در میدان فلسطین، خیابان مظفر، بن‌بست بخشنده، فردا و هم‌زمان با مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) افتتاح می‌شود.

این خانه با همکاری و حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در مسیر توسعه فعالیت‌ها قرار گرفته است.