رویداد در خانه خلاق و نوآوری سکوی تحول و آموزش با جذب ایده‌های نوآورانه به چالش‌ها پاسخ می‌دهد


رویداد در خانه خلاق و نوآوری سکوی تحول و آموزش با جذب ایده‌های نوآورانه به چالش‌ها پاسخ می‌دهد

خانه خلاق و نوآوری ستاپ برگزار می‌کند؛ سکوی تحول و آموزش با جذب ایده‌های نوآورانه

خانه خلاق و نوآوری ستاپ با حمایت ستاد فناوری های نرم فراخوان رویداد جذب ایده با محوریت رفع نوآورانه و فناورانه چالش‌ها و خلاءهای آموزشی و تربیتی را منتشر کرد.

 

خانه‌های خلاق و نوآوری، پلتفرم جدیدی در جهت ایجاد زیست‌بومی برای معرفی محصولات و زمینه‌های نوآورانه در حوزه صنایع نرم و فرهنگی است که حمایت از ایجاد و گسترش زیرساخت‌های توسعه‌دهنده فناوری‌های نرم، صنایع خلاق و فرهنگی، یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های آن است. این هدف به‌صورت جدی توسط ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و در راستای سند ملی توسعه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی دنبال می‌شود.

 

پوشش 150 مدرسه

در همین زمینه، خانه خلاق و نوآوری ستاپ، مدتی است با محوریت نوآوری و فناوری آموزشی، مشغول به فعالیت است. موسسه رزمندگان به عنوان مجری خانه خلاق و نوآوری ستاپ، یک پوشش 100 الی 150 مدرسه‌ای در کشور را بر عهده دارد.

این خانه خلاق و نوآوری، در کنار سازمان مدارس صدرا و سازمان بسیج دانش‌آموزی، چند سالی است که در راستای پیاده‌سازی سند تحول، مجموعه‌ای از اقدامات را به ثبت رسانده است. این اقدامات در طول یک سال گذشته، بر ورود به مسأله نوآوری و فناوری آموزشی معطوف شده است.

 

فراخوانی برای یک نوآوری باز

سیدحسام نوربخش دبیر محتوایی رویداد سکوی تحول آموزش و پرورش (ستاپ) با اعلام اینکه رویداد ستاپ، فراخوانی برای یک نوآوری باز است که طی آن، چالش‌های حوزه آموزش و پرورش مطرح می‌شود، گفت: تاکنون در این زمینه، تیم طراح به 14 چالش کلیدی رسیده‌اند که در قالب ۵ محور راهبردی در متن فراخوان گنجانده شده است.

این 5 محور شامل «تغییر فضای آموزشی و بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای نوین»، «عدالت آموزشی و تسهیل دسترسی به منابع و امکانات»، «شخصی‌سازی و توسعه آموزش حرفه‌ای با رویکردهای نوین»، «تقویت بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی در امر تعلیم و تربیت» و «بهبود کارایی مدارس و نهادهای آموزشی» است.

در این فراخوان، از تیم‌ها و هسته‌های نوآور و همچنین شرکت‌های خلاق خواسته شده تا اگر ایده یا محصولی در جهت رفع این چالش‌ها دارند، آن را تا 30 بهمن‌ماه 1400 ثبت و در این رویداد شرکت کنند.

 

بازی دو سر برد مدارس کشور و شرکت‌های خلاق

با این شیوه، هم مشکل مدارس کشور تاحدود زیادی مرتفع شده و هم، تیم‌های نوآور به جذب سرمایه رسیده و روند شتابدهی خود را با سرعت بیشتری طی می‌کنند.

از ایده‌ها و محصولات برتر، با ارائه تسهیلات و مشوق‌هایی هم‌چون سرمایه‌گذاری تا سقف ۵ میلیارد تومان، تسهیلات تا سقف ۲ میلیارد تومان، بازارسازی در مدارس داخلی و بین‌المللی و جوایز نقدی و غیرنقدی، تقدیر به عمل می‌آید.

صاحبان ایده، محصول و کسب‌وکارهای فعال در زیست‌بوم آموزش و تربیت، برای شرکت در این رویداد می‌توانند از طریق مراجعه به وبسایت edusetup.ir و وب‌سایت خانه‌های خلاق و نوآوری به آدرس https://creativehousenet.ir فرم‌های ثبت‌نام را تکمیل کرده و به همراه سایر مستندات طرح، به خانه خلاق و نوآوری ستاپ ارسال کنند.

این رویداد با همکاری و حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هم‌افزایی مجموعه‌های فعال در حوزه نوآوری‌های آموزشی و تربیتی، با هدف حل نوآورانه و فناورانه چالش‌های نظام تعلیم و تربیت، برگزار می‌شود.