ستاری در نمایشگاه فناوری‌های ایران‌ساخت: قانون جهش تولید دانش‌بنیان به زیست‌بوم نوآوری رونق می‌دهد


ستاری در نمایشگاه فناوری‌های ایران‌ساخت: قانون جهش تولید دانش‌بنیان به زیست‌بوم نوآوری رونق می‌دهد

ستاری در نمایشگاه فناوری‌های ایران‌ساخت: قانون جهش تولید دانش‌بنیان به زیست‌بوم نوآوری رونق می‌دهد

در بازدید معاون اول رئیس‌جمهوری و معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در نمایشگاه فناوری‌های ایران‌ساخت، شرکت‌های دانش‏ بنیان و خلاق دستاوردهایشان را عرضه کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان

 

 

نمایشگاه ۲ روزه فناوری های ایران ساخت با بازدید محمد مخبر دزفولی معاون اول و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  افتتاح شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از نمایشگاه فناوری‌های ایران‌ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از همت دولت سیزدهم برای حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری گفت و تاکید کرد: قانون جهش تولید دانش‌بنیان مصوب مجلس شورای اسلامی راه‌گشای فعالیت شرکت های دانش‌بنیان و خلاق است.

ستاری در آیین افتتاح این رویداد با اشاره به این‌که نمایشگاه دائمی فناوری‌های ایران‌ساخت محلی برای عرضه محصولات و توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است، بیان کرد: طی مدت راه اندازی این مرکز، میزبان هیات های خارجی زیادی بودیم تا مسیر عرضه محصولات دانش بنیان تسهیل شود. این نمایشگاه میزبان محصولات متنوعی در حوزه تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، دارو، کشاورزی، فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، فناوری‌های خلاق، ماشین‌سازی و بسیاری از حوزه های دیگر که با نفوذ شرکت های دانش بنیان رشد قابل توجهی دارند به نمایش درآمده است.

 

توسعه زیست‌بوم خلاق و فناور

رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: امیدوارم حرکتی که برای حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری آغاز شده است با حمایت های جدی دولت سیزدهم به اتفاقات خوبی منجر شود و شاهد جهشی قابل توجهی در حوزه اقتصاد دانش بنیان باشیم.

ستاری همچنین گفت: قانون جدیدی که در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان مصوب شده و به زودی در شورای نگهبان هم تصویب خواهد شد اتفاقات خوبی برای شرکت ها رقم خواهد زد.

نمایشگاه دستاوردهای فناورانه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با حضور 150 شرکت دانش‌بنیان، خلاق از امروز آغاز به کار کرد.

نمایشگاه دستاوردهای ایران‌ساخت همزمان با ایام الله دهه فجر به مدت 3 روز از ساعت 9 صبح تا 19 بعدازظهر میزبان مسئولان، مدیران، فعالان فناور و خلاق، مسئولان کشوری و سایر علاقمندان است.

در این رویداد، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق منتخب حوزه فناوری‌های پزشکی، دارو و درمان، فناوری‌های زیستی، سلول‌های بنیادی، فناوری های نرم و خلاق، فناوری‌های فضایی، حمل و نقل پیشرفته، اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، لیزر و فوتونیک، علوم و فناوری‌های اعصاب و شناختی، آب و محیط زیست، گیاهان دارویی، نانو فناوری و سایر حوزه‌های فناورانه به نمایش درآمده است.

در قالب این رویداد، بیش از 150 شرکت دانش‌بنیان و خلاق حاضر در نمایشگاه، محصولات، خدمات و دستاوردهایشان را معرفی کردند و به مدت 3 روز، دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و خلاق فعال در زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور در حوزه‌های متعدد در معرض دید قرار گرفته است.