سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی درتهران افتتاح شد


سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی درتهران افتتاح شد

 ستاری: تولید محصولات و ارایه خدمات حوزه صنایع خلاق رونق گرفت؛ شکل‌گیری شرکت‌های خلاق تسهیل می‌شود.

ستاری: تولید محصولات و ارایه خدمات حوزه صنایع خلاق رونق گرفت؛ شکل‌گیری شرکت‌های خلاق تسهیل می‌شود

رنا ستاری در این مراسم پس از بازدید از استارتاپ های مستقر در این خانه ها، با مدیران استارتاپ ها و شرکت ها گفت و گو کرد و برای رفع چالش ها و مشکلات این حوزه قول مساعد داد.

 

فعالیت ۷۰ خانه خلاق و نوآوری

 به گفته ستاری، هم اکنون در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال هستند. راه‌اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای گسترش فعالیت این شرکت‌ها و رونق تولید محصولات آنها است. همچنین در حال حاضر حدود ۷۰ خانه خلاق و نوآوری، در کشور راه اندازی شده‌ است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: این مراکز، با هدف تقویت زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق و کمک به تسهیل و تسریع شکل گیری شرکت های خلاق افتتاح می شود.

 

حوزه فعالیت خانه خلاق و نوآوری همآرا

 

خانه خلاق و نوآوری همآرا در حوزه تولید محتوا و رسانه شنیداری و دیداری فعال است و در حال حاضر 20 تیم مستقر و 10 تیم دورکار خلاق را در دل خود جای داده است. مجموعه ای که سابقه فعالیت در زمینه تولید محتوای رسانه ای در قالب صوتی و تصویری، ساخت فیلم های تبلیغاتی و برگزاری همایش ها، استودیوهای تخصصی تصویر و صدا و واحد سیار تصوبربرداری را دارد و به عنوان یکی از مجهزترین مجموعه های بخش خصوصی شناخته می شود.

پخش زنده تلویزیونی، برنامه سازی مستند، پخش زنده اینترنتی، برنامه سازی استودیویی، کلیپ های تبلیغاتی و موضوعی از جمله حوزه های کاری این مرکز تخصصی است.

 

خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم نیز که امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد نیز پلت فرمی در حوزه فناوری و نوآوری های آموزشی است که از ظرفیت استقرار 10 شرکت خلاق برخوردار است.

 

خانه خلاق و نوآوری کودک، نوجوان و خانواده دانادل مرکز دیگری بود که امروز افتتاح شد. حوزه فعالیت این خانه خلاق و نوآوری؛ کودک، نوجوان و خانواده است که در این مرکز 6 تیم خلاق در حوزه کودک و روانشناسی و تولید بازی های فکری و 7 تیم در حوزه‌های بازی ملی و ترکیبی ورزش های جسمی حرکتی و 3 تیم در حوزه تولید اسباب بازی و پلت فرم های کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند.

در این بازدید پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری و سید مهدی سادات حیات شاهی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی می کردند.