بازدید دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم از خانه خلاق و نوآوری آفتاب اصفهان


بازدید دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم از خانه خلاق و نوآوری آفتاب اصفهان

مسعود حسنلو دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم، سید محمدرضا حسینی‌لواسانی، مسئول خانه‌های خلاق و نوآوری و سجاد زوار مشاور ستاد از خانه خلاق و نوآوری آفتاب اصفهان، فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری بازدید کردند.

در ابتدا آقایان ستار کیان پور و سجاد حیاتبخش فعالیت هایی که تاکنون در خانه خلاق و نوآوری آفتاب انجام گرفته را شرح دادند.

سپس از فضای تاریخی این خانه بازدید صورت گرفت و تیم های مستقر در خانه خلاق و نوآوری آفتاب هر کدام فعالیت های خود را شرح دادند.

استودیو ابراهیمی: محمد علی ابراهیمی، فعالیت این تیم در زمینه ساخت کارهای قلم‌زنی خلاقانه و وارد کردن قلم‌زنی به عرصه مد و پوشاک از جمله تلفیق چرم و قلم‌زنی برای کفش، کیف‌های قلم‌زنی و همچنین زیورآلات روی لباس و... می باشد.

تیم مینا صنم: خانم زهرا امینی زمینه فعالیت این تیم احیای مینای خانه بندی و وارد کردن آن به زندگی روزمره مردم، از جمله تولید زیورآلات و الحاقیه های مد و پوشاک است.

چرم ریحانه: ریحانه شیروانی تولیدکننده محصولات خلاقانه و کاربردی با چرم طبیعی و تلفیق آن با هنرهای دیگر و به‌کارگیری آن‌ها در محصولاتی نظیر کیف، اکسسوری، ست‌های چرمی و... می باشد.

تیم کلید آپ: آقای احمد کرباسیان این تیم در حوزه مشاوره کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت است و به تیم‌های فعال در زمینه صنایع دستی و سایر کسب و کارها جهت رشد و به روز شدن کمک می نماید.
تیم مدرسه خرد و تجربه: خانم نفیسه توتونی، فعالیت این تیم در زمینه راه اندازی مرکز توانمند سازی مدیا برای مخاطب کودک و نوجوان است. در این مرکز مهارت‌های مورد نیاز زندگی در دنیای جدید از طریق روش‌های نوین آموزشی و در جریان تولید فیلم و بازی به صورت فعال به مخاطبین کودک و نوجوان آموزش داده می شود.
استودیو آیرال: سپینود حقی، فعالیت این تیم در زمینه محصولات بتنی و محصولات بتنی تلفیقی بتن و سرامیک، بتن و چرم و وارد کردن بتن سبک در محصولات کاربردی روزمره می باشد.

تیم نقش خانه وطن: خانم نجمه موجودی، خانم منصوره وثوق نیا و آقای احسان بنای وطن، زمینه فعالیت این تیم هنرهای دکوراتیو، کاشی شکسته، معرق شکسته، تلفیق نقاشی های سنتی و مدرن است که با استفاده از آمیختن هنر و معماری، طرح ها و ایده‌های روز دنیا را در قالب های مختلف هنری و دکوراسیون داخلی و دیگر فضاها مانند فضاهای شهری با رویکرد به هنر اصیل ایرانی ارائه می‌کنند. ایده خلاقانه این تیم بازیافت نخاله های ساختمانی و استفاده از آن در طراحی اکسسوری های دکوراسیون داخلی است.

آقای علی عباسی ساخت محصولات منبت کاری تیم سفال و سرامیک پاز: خانم آزاده پیشیار، فعالیت این تیم تولید محصولات خلاقانه سرامیکی مانند حکاکی بناهای تاریخی بر روی ظروف سفالی است که موارد مصرفی و کاربردی دارند.

تیم ممتاز وب: خانم آرزو ممتاز، فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ و منتورینگ تیم تولید محتوا می‌باشد و در حیطه های طراحی سایت،سئو، ادمین اینستا و مشاوره تولید محتوا به تیم‌های صنایع دستی و سایر حوزه ها مشغول به فعالیت هستند.
بازرگانی ساسانی: خانم کتایون ساسانی، فعالیت این تیم در زمینه فروش و بازرگانی، تهیه پک های سازمانی و هدایای تبلیغاتی از بقیه ی تیم‌های خانه و گرفتن سفارش از سازمان‌ها می باشد.

تیم خلیج همیشه فارس: آقای میثم اکبری، فعالیت این تیم در زمینه حسابداری و آموزش حسابداری و امور مالی با زبان ساده به سایر تیم های صنایع دستی است.
تیم ثمین صنعت: خانم زهرا کریمی، فعالیت این تیم در زمینه طراحی، اسکن و تولید نمونه و قالب با پرینتر سه بعدی و تهیه ی مجسمه های هنری و هدایای خلاقانه می باشد.

تیم صدور شناسنامه آثار فاخر صنایع دستی: خانم آذر اسماعیلی
تیم پارتاک: خانم سمایی در زمینه تجارت بین الملل و یافتن بازارهای فروش از طریق دیجیتال مارکتینگ بین‌المللی برای ورود به بازارهای جهانی نظیر امارات و... فعال می باشند.

مهندس مسعود حسنلو دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم با اشاره به توافق‌نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با هدف توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار مبتنی بر فناوری و نوآوری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دانست که ظرفیت جدیدی برای همکاری موثر میان فعالیت های صنایع دستی و گردشگری با اکوسیستم نوآوری کشور را فراهم کرده است.