بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از غرفه خانه خلاق و نوآوری آمپر در نمایشگاه اینوتکس


بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از غرفه خانه خلاق و نوآوری آمپر در نمایشگاه اینوتکس

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) ضمن بازدید از نمایشگاه و غرفه های مختلف از غرفه‌ خانه خلاق و نوآوری و صنایع خلاق آمپر بازدید و با شتاب‌دهند‌ه‌ها و استارت‌آپ‌های مستقر در این خانه خلاق و نوآوری آشنا شد.


محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی (جمعه، ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) با حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) تهران برپا شده است، از غرفه خانه خلاق و نوآوری آمپر بازدید کرد.  
خانه خلاق و نوآوری و صنایع خلاق آمپر با هدف معرفی شتاب‌دهنده‌ها و استارت‌های مستقر در خانه خلاق و نوآوری و فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه صورت گرفته در این نمایشگاه‌ و نیز قرار گرفتن در شبکه و اکوسیستم نوآوری در آن حضور داشت.
 در این نمایشگاه شتاب‌دهنده آمپر درایو با معرفی آخرین دستاوردهای خود در صنعت هوشمند سازی خودرو و حمل و نقل و تمرکز بر فناوری‌های نوین نظیر خودروهای برقی و محصولات متصل و نمایش دستاوردهای فناورانه خود در حوزه هوشمند‌سازی، ایمن سازی و برقی‌سازی خودرو در این نمایشگاه حاضر شد.
 
شتاب‌‌دهنده آمپر لایف نیزکه حوزه‌های فعالیت این شتاب‌دهنده شامل سلامت و سالمندان، تندرستی، بهبود سبک زندگی، امنیت غذایی و توسعه پایدار را تشریح و فعالیت‌ها و استارتاپ‌های این حوزه در خصوص خوراک دام، کامل "سیبا یم "کیت تشخیص دامی افلاتوکسین و کیت تشخیص سرطان پستان بانوان را معرفی کرد.
 
همچنین شتاب‌دهنده آمپر چنج، متمرکز بر حوزه‌های دیجیتال، اپلیکیشن ها، تولید محتوا، هنرهای دیجیتال، متاورس، هوش مصنوعی، بیمه، فینتک و سایر نوآوری‌های مشابه بوده و در راستای شتابدهی و به نتیجه رساندن این کسب‌وکارها فعالیت می‌نماید.
 
از رویکردهای اصلی خانه خلاق و نوآوری آمپر می‌توان به فراهم کردن شرایطی مناسب در جهت رونق بخشیدن به اکوسیستم استارت‌آپی کشور و ایجاد بستری مناسب برای تبادل اطلاعات و دستاوردهای به دست آمده در بین اشاره کرد. همچنین از دیگر اهداف خانه خلاق و نوآوری آمپر برای حضور در این نمایشگاه می‌توان به حضور در جمع شبکه همکاران و مشاهده پیشرفت‌های کسب‌وکارها، آشنایی با ایده‌های جدید و راهکارهای نو برای حل مشکلات موجود، تبادل نظر و توسعه شبکه اشاره کرد. همچنین گزارشی از حضور خانه خلاق و نوآوری نوآوری آمپر به‌عنوان کمیته تجاری سازی کنکره کنسرژنومیکس و اهداف این کنکره از دیگر موضوعاتی بود که به اطلاع آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و صفاری نیا رئیس پارک علم و فناوری پردیس رسید.