نخبگان علمی و دانشگاهی زیر چتر آمپر


نخبگان علمی و دانشگاهی زیر چتر آمپر

جمعی از نخبگان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان استان البرز به همراه رئیس این بنیاد در تور فناورانه آشنایی با نوآوری های آینده، خودروهای الکتریکی و خودران آشنا و با مدیران شتاب‌دهنده‌ها و استارت‌آپ‌های مستقر در آمپر آشنا و گفتگو کردند.


در این ابتدای این تور علمی و فناورانه پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر ضمن معرفی شتاب‌دهنده‌های مستقر در کارخانه و استارتاپ‌ها و چگونگی حمایت از آن‌ها تا تبدیل‌شدن به شرکت‌های مستقل، به ایجاد فضای تعاملی با بنیاد ملی نخبگان به منظور جذب و نگهداشت افراد نخبه تاکید کرد.
کرمی افزود این‌گونه مراکز نوآوری به عنوان چراغ راه می‌تواند نمایشگر آینده کاری و شغلی دانشجویان و استعدادهای برتر علمی باشد که مسیری غیر مسیر هیئت علمی شدن را مد نظر دارند و می‌خواهند از مراحل مختلف مسیر ایده تا محصول و در نهایت کارآفرینی فناورانه آشنا شوند.


در این نشست همچنین، محمد نبیونی رئیس بنیاد ملی نخبگان البرز کارخانه نوآوری آمپر را یکی از مراکز اصلی جذب و نگهداشت نخبگان دانشگاهی دانست که در حوزه فناوری‌های نو و کارآفرینی فعالیت چشمگیر و موثری دارد. نکته دیگری که در خصوص کارخانه نوآوری آمپر قابل ذکر است، ایجاد فضای تخصصی و خوب در حوزه های خودروهای آینده و هوشمند، سلامت، آی‌تی و آی‌و‌تی است که زمینه مناسبی برای فعالیت افراد توانمند و با استعداد ایجاد کند.
 وی تصریح کرد: کارخانه نوآوری آمپر با محیطی آرام، دل‌نشین و خوب به همراه مدیریتی با تدبیر و دارای تجربه محل مناسبی برای فعالیت متخصصین و علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه‌های نوآورانه و فناورانه است.