رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از دستاوردهای کارخانه نوآوری آمپر بازدید کرد


رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از دستاوردهای کارخانه نوآوری آمپر بازدید کرد

محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به همراه سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه و مدیران رشد این صندوق، صبح  یکشنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۲، از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر بازدید کرد.

در این بازدید پرویز کرمی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره کارخانه نوآوری آمپر، به معرفی توانمندی‌ها و دستاورد‌های سه شتاب‌دهنده حاضر در کارخانه نوآوری و استارت‌آپ‌­های زیرمجموعه در حوزه فناوری‌های نرم، سلامت و امنیت غذایی و هوشمندسازی خودرو پرداخت.

محمدصادق خیاطیان ضمن استقبال از فعالیت‌های مجموعه آمپر گفت: مزیت بسیار جدی و موثر کارخانه نوآوری آمپر نسبت به سایر مجموعه‌ها، فارغ از تجربه بالای پرویز کرمی و کارخانه نوآوری آمپر، اتصال به بازار است. در دهه‌های گذشته تلاش بسیاری برای توانمندسازی صاحبان ایده و حرکت آن‌ها به سمت شتاب‌دهنده‌ها صورت گرفت.

وی افزود: متاسفانه عدم توجه به نیاز بازار باعث شکست برخی از این شرکت‌ها شد و آن‌هایی که به بازار وصل شدند، به سرعت رشد کردند. این مسیر بسیار درست در کارخانه نوآوری آمپر شناسایی شده و توانسته با ورود به دو حوزه امنیت غذایی و حوزه خودرو به همراه تجربه خوب مجموعه، مبتنی بر نیاز بازار حرکت کند. همچنین تاکید کرد که تمرکز خود را از نیاز‌های موجود در کشور برندارید و این مسیر را ادامه دهید.

خیاطیان ضمن تأکید بر امکان همکاری‌های گوناگون با کارخانه نوآوری آمپر در حوزه راه‌­اندازی فب­لب تخصصی، بیان کرد که ساخت این مجموعه پیشرانه‌ای بزرگ برای نیاز‌های کشور در حال و آینده است.

کارخانه  نوآوری آمپر به عنوان بازوی نوآوری یک هلدینگ و باهدف تقویت زیست‌بوم نوآوری کشور، از سال ۱۴۰۲  در شکل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با سه شتابدهنده آمپر چنج (Amper Change) در حوزه صنایع خلاق، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و اینترنت اشیا؛ آمپر درایو  (Amper Drive)در حوزه حمل‌ونقل و صنعت خودرو؛ آمپر لایف (Amper Life) در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی، فعالیت می‌کند.

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با حمایت از ایده‌های خلاق، نوآور و ایجاد فضایی مناسب برای پژوهش و نوآوری، نخبگان دانشگاهی و صاحبان ایده را در تجاری‌سازی ایده‌ها و کنار زدن موانع پیش رو جهت نیل به اهدافشان همراهی می‌کند.