اولین دورهمی "عصرانه خلاق" برگزار شد


اولین دورهمی "عصرانه خلاق" برگزار شد

اولین دورهمی عصرانه خلاق با حضور تعدادی از شرکت های خلاق و خانه های خلاق و نوآوری برگزار شد.


در آغاز این برنامه که به عنوان اولین دورهمی عصرانه خلاق در سال 1403 برگزار شد، آقای دکتر سعید مقدم آریایی مدیرعامل پیشگامان فرارسانه سروش و هم بنیان‌گذار خانه خلاق و نوآوری نیتک، تجربیات و راهکارها برای توسعه کسب و کارهای خلاق و نوآور را بیان نمودند. همچنین در این برنامه، تعدادی از شرکت ها خلاق و خانه های خلاق و نوآوری به معرفی فعالیت های خود و بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.


آقای مسعود حسنلو دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، محصولات و خدمات صنایع خلاق و فرهنگی (اسباب بازی، فیلم، کتاب، انیمیشن، پوشاک و ...) را جزئی جدایی ناپذیر از سبد خانوار بر شمرد که بر خلاف اکثر محصولات دانش بنیان، همه ی مردم مخاطب آن هستند.


وی خاطرنشان کرد رویکرد صادراتی در صنایع خلاق و فرهنگی به خصوص با شرایط اقتصادی موجود از جمله مهم ترین رویکردهای ستاد در سال 1403 است. او همچنین عصرانه خلاق را دارای ظرفیت مناسب برای شبکه سازی و هم افزایی میان واحدهای خلاق دانست و ابراز امیدواری کرد در سال جاری برنامه عصرانه خلاق به‌صورت تخصصی در حوزه های مختلف صنایع خلاق با هدف آشنایی و تبادل نظر میان فعالان زیست بوم خلاق ادامه یابد.


در ادامه آقای مسعود حسنلو دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم و آقای سید مهدی سادات مدیر دبیرخانه واحدهای خلاق و مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با مدیران شرکت‌ها و خانه های خلاق و نوآوری حاضر به گفتگو نشستند به سوالات آن ها پاسخ دادند.
این مراسم که اولین دورهمی عصرانه خلاق محسوب می‌شد، در انتها با ضیافت افطاری پایان یافت.