سپاسگزاری از توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به موضوع صنایع خلاق و خانه های خلاق و نوآوری


سپاسگزاری از توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به موضوع صنایع خلاق و خانه های خلاق و نوآوری

بسم الله الرحمن الرحیم

در جمهوری اسلامی ایران، هر کجا که کار می کنید، آنجا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید همه‌ی کارها به شما متوجه می‌شود. بایستی با این روحیه کار و تلاش کرد. در این صورت خداوند متعال به کارتان برکت می دهد.

مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)

 

محضر مبارک حضرت آیت العظمی خامنه ای (مدظله)  رهبر فرزانه انقلاب اسلامی

سلام علیکم

      بیانات حکیمانه حضرتعالی در سخنرانی نوروزی امسال خطاب به مسولین و ملت ایران در ترسیم نقشه راه رشد و اصلاح امور اقتصادی، فصل الخطابی برای تصمیم سازان اکوسیستم صنایع خلاق و اقتصاد دانش بنیان کشور است. همچنین دستور معظم له در پاسخ به نامه معاون محترم علمی و فناوری رئیس‌جمهور برای درخواست همسو شدن قوای سه گانه و نهادهای حاکمیت برای «توسعه صنایع و شرکت‌های خلاق» در جهت تحقق شعار سال ۱۴۰۱ «سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و لطف محبت حضرتعالی در هامش این نامه «به مسئولان ذیربط در این باره تأکید شود» مایه دلگرمی و امید آفرینی فرزندان حضرتعالی، در خط مقدم فناوری ونوآوری و صنایع خلاق ایران گردید.

در پاسخ به عنایت ویژه معظم له به توسعه صنایع و شرکت های خلاق و فناوری های نرم و فرهنگی، به استحضار می رساند «خانه های خلاق و نوآوری ایران» به عنوان بستر توسعه و ارائه خدمات به فعالان صنایع خلاق و فرهنگی، آمادگی خود را برای اجرای منویات مقام معظم رهبری اعلام می داریم.

    ایران اسلامی با برخورداری از ظرفیت های عظیم ملموس اقتصادی، اجتماعی و ناملموس فرهنگی و ارزشی، شایسته جایگاه بزرگتری از بازار ۲۷۰۰ میلیارد دلاری صنایع خلاق جهان می باشد. علاوه بر این، خانه های خلاق و نوآوری کشور در کنار ۱۶۰۰ شرکت خلاق در پرتو بصیرت مقام معظم رهبری می توانند بر ادبیات نوین اقتصاد خلاق در ابعاد ملی و بین المللی موثر بوده و در بستر تعامل با  کشورهای جهان اسلام و محور مقاومت، نهادهای مالی و صنعتی ارزشمند وپایداری باشند و به عنوان درگاه کشف استعداد جوانان نخبه وخلاق و زیرساخت تاسیس شرکت های دانش بنیان و خلاق رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش صد در صدی ظرفیت های فعلی دانش بنیان کشور در سال 1401، را عملی نمایند.

در پایان ضمن سپاسگزاری از توجه ویژه حضرت عالی به موضوع صنایع و شرکت های خلاق و فناوری های نرم و فرهنگی به عنوان پیشران توسعه و اقتصاد دانش بنیان، استدعا داریم ما را از رهنمودهای مستمر خود در مسیر توسعه بهره مند فرمائید.

اعتقاد داریم امروز نیاز ما به باهم بودن از همیشه بیشتر است، به فضل پروردگار و با هدایت معظم له از این پیچ حساس تاریخی عبور خواهیم کرد، زیرا هر چند « منابع محدود، اما خلاقیت نامحدود » و آینده روشن است.

خانه های خلاق و نوآوری ایران

1401/3/26