دعوت به بازدید از نمایشگاه رویداد سه گام در گالری مجموعه سعد آباد


دعوت به بازدید از نمایشگاه رویداد سه گام در گالری مجموعه سعد آباد

(رویداد ملی سه‌گام) با هدف پیوند طراحان و تولیدکنندگان منسوجات سنتی و صنایع‌دستی مرتبط در طراحی لباس امروز ایرانی، توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در گالری مجموعه سعدآباد در حال برگزاری است.
این رویداد شامل بخش‌های مختلف نمایشگاهی آموزشی و میزهای تخصصی و نشست‌های تخصصی است.

در گام اول، آثار سه گروه از صنایع‌دستی مرتبط با لباس ایرانی شامل گروه منسوجات سنتی، رودوزی‌های سنتی، چاپ‌های سنتی در دو فاز آثار فاخر و آثار منتخب، در گالری سعدآباد به نمایش و داوری گذاشته شده است.
در گام دوم برگزاری نشست تخصصی طراحان لباس ایرانی انجام می‌شود و طراحان لباس از نمایشگاه رویداد بازدید می‌کنند و مسابقه طراحان لباس با عناوین مطرح شده برگزار می‌گردد. در این گام نیز به بهترین طرح‌ها از نگاه اساتید و از نگاه مخاطبین جوایزی اعطا خواهد شد.
در گام سوم برنامه بازدید صاحبان بخش‌های اقتصادی از نمایشگاه و تشویق و ترغیب آنها به استفاده از صنایع‌دستی در مجموعه‌های خود و به‌کارگیری تولیدات کاربردی و یا تلفیقی از تولیدات صنایع‌دستی صورت می‌گیرد هم‌راستای برگزاری نمایشگاه، دوره‌های آموزشی سه‌روزه طراحی سنتی طراحی لباس طراحی پارچه، مبانی رنگ و دوخت‌های سنتی با اولویت شرکت هنرمندان و صنعتگرانی که اثر به رویداد ارسال کرده‌اند، برگزار می‌شود.
در بخش میزهای تخصصی، به چهار مبحث تخصصی در چهار میز پرداخته می‌شود که شامل میز تخصصی تولید و مواد اولیه گروه منسوجات سنتی، دوخت‌های سنتی و چاپ‌های سنتی، میز تخصصی رنگ گروه منسوجات سنتی، دوخت‌های سنتی و چاپ‌های سنتی، میز تخصصی بسته‌بندی گروه منسوجات سنتی، رودوزی‌های سنتی و چاپ‌های سنتی و میز تخصصی تجاری‌سازی و برند گروه منسوجات سنتی رودوزی‌های سنتی و چاپ‌های سنتی در گروه‌های ذکر شده است.
در این میزها به بررسی چالش‌ها و مشکلات هر مبحث پرداخته می‌شود. راهکارهای پیشنهادی مطرح و در پایان جهت اجرایی‌شدن در دستور کار معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی قرار خواهند گرفت.
با توجه به اهمیت موضع رویداد برای شرکت‌های خلاق و خانه‌های خلاق و نوآوری در حوزه مد و لباس، صنایع‌دستی و سبک زندگی، خواهشمند است تا تاریخ 16 اسفندماه 1401 از نمایشگاه مذکور بازدید فرمایید. مسئول اجرای رویداد خانم دولت‌آبادی
بر اساس مذاکرات انجام شده بین دبیرخانه واحدهای خلاق و معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، معاونت صنایع‌دستی آمادگی دارد با صاحب‌نظران در موضوع مذکور همکاری نماید.