تفاهم‌نامه همکاری میان خانه خلاق و نوآوری صدف و شبکه آموزش سیما


تفاهم‌نامه همکاری میان خانه خلاق و نوآوری صدف و شبکه آموزش سیما

تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت صنایع آموزشی و شبکه آموزش سیما منعقد شد تا در بستر خانه خلاق و نوآوری صدف، از ظرفیت‌های نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در توسعه عدالت آموزشی استفاده شود.

تهیه، تولید و پخش برنامه‌های فاخر آموزشی به صورت مشترک، همکاری در راستای توانمندسازی معلمان و دانش آموزان کشور، بهره‌گیری از توانمندی‌های پژوهشی و زیرساختی شرکت صنایع آموزشی در برنامه‌های شبکه آموزش، حمایت از صنایع خلاق و شرکت‌های دانش بنیان با موضوعیت آموزش و رسانه در بستر خانه خلاق و نوآوری صدف را می‌‌توان از جمله مفاد مهم این تفاهم نامه دانست.

مجید ابوطالبی مدیر خانه خلاق و نوآوری صدف با اشاره به حمایت شرکت صنایع آموزشی، از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق توانمند در حوزه آموزش عنوان کرد: این تفاهم نامه همکاری با حمایت شرکت صنایع آموزشی و همکاری شبکه آموزش و با محوریت خانه خلاق و نوآوری صدف برای حمایت از شرکت‌های آموزشی-رسانه ای، از جمله فعالان عرصه‌های تولید و پخش برنامه‌های آموزش محور در راستای تحقق عدالت آموزشی، صورت گرفته است. شرکت صنایع آموزشی و شبکه آموزشی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق که با محوریت آموزش و با هدف توسعه عدالت آموزشی ایجاد می شوند، به صورت مشترک حمایت می‌کنند.  همچنین شرکت صنایع آموزشی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی وظیفه خود می داند که از برنامه های فاخری همچون مدرسه تلویزیونی که با همت و ابتکار شبکه آموزش طراحی شده است در حد وسع خود حمایت به عمل آورد.

در قالب این تفاهم نامه، استارتاپ پلاسما با هدف کشف و استخراج استعداد های مدرسان در سطح کشور طراحی شده است. این استارتاپ از طریق برنامه‌های تلویزیونی استعدادیابی طرح ها و ایده های نوآورانه ای که از طریق آن کشف می شوند را در قالب استارتاپ های جدید در خانه خلاق و نوآوری صدف مورد حمایت قرار می دهد.

ابوطالبی با بیان این که اکنون نیز زمینه برای فعالیت تعدادی از این شرکت ها فراهم شده است، ادامه داد: شرکت صنایع آموزشی با قریب نیم قرن تجربه در طراحی و تولید تجهیزات آموزشی و نقش آفرینی در زیست بوم آموزش کشور، از تجربه خود در حوزه تولید محتوا، تجهیزات آموزشی و غیره از طریق راه اندازی و پرورش  ایده های نوآورانه بهره می گیرد. شبکه آموزش نیز به صورت تخصصی در حوزه یادیگری و توسعه عدالت آموزشی نقش فعالی دارد و تلاش می کند ظرفیت های لازم را برای استفاده و بهره مندی افراد کم برخوردار از فرصت های آموزشی یکسان فراهم کند.