بازدید دبیر ستاد توسعه فناوری‌ها فرهنگی و نرم از خانه خلاق و نوآوری صدرامهر


بازدید دبیر ستاد توسعه فناوری‌ها فرهنگی و نرم از خانه خلاق و نوآوری صدرامهر

مهندس مسعود حسنلو دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم به همراه مهندس حسینی لواسانی مسئول خانه‌های خلاق و نوآوری ضمن نشست و گفتگو با اعضای خانه خلاق و نوآوری صدارمهر از فعالیت‌های این مجموعه بازدید کردند.


در این دیدار خانم دکتر سمیه علمافر مدیر خلاق و نوآوری صدرامهر به معرفی تیم ها و فعالیت های خانه خلاق و نوآوری صدرامهر پرداختند.
مجموعه صدرامهر با پشتوانه بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت های آموزشی و پژوهشی با دارا بودن آزمایشگاه های تخصصی در زمینه زیست فناوری و فرآوری گیاهان دارویی، برنامه ها و رویدادهای متنوعی را در حوزه دانش آموزی و در جهت توانمندسازی دبیران برگزار نموده است.


هم اکنون علاوه بر تیم های پژوهشی دانش آموزی، استارتاپ های حوزه آموزش و یادگیری نیز ضمن دریافت خدمات شتابدهی در مجموعه صدرامهر مستقر هستند. استارتاپ هابی اسکیل فعال در زمینه هوافضا و تولید محصولات آموزشی فنی و مهندسی، «موسسه لیپا» ارائه دهنده خدمات تولید محتوا در قالب پلتفرم اختصاصی، «آرشوتک استارتاپ» استعدادیابی ژنتیکی کودکان و «فنسی استودیو» استارتاپ تولید محصولات علمی هنری از جمله تیم های مستقر در خانه خلاق و نوآوری صدرامهر هستند.

مهندس حسنلو ضمن تقدیر از فعالیت‌های خانه خلاق و نوآوری صدرامهر بیان کرد در میان خانه های خلاق و نوآوری که در حوزه آموزش و یادگیری فعالیت دارند هر کدام دارای رویکرد متفاوتی هستند که این خود یک مزیت محسوب می شود.

همچنین با اشاره به نقش پژوهش سراهای دانش آموزی در توسعه خانه های خلاق و نوآوری، همکاری آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری را مغتنم و ارزشمند شمردند.