تفاهمنامه خانه خلاق و نوآوری سپندار و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر بیداوسی در حوزه های علوم انسانی و هنر


تفاهمنامه خانه خلاق و نوآوری سپندار و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر بیداوسی در حوزه های علوم انسانی و هنر

با هدف تجاری سازی هنرهای نمایشی، سینما، رسانه و هنرهای تجسمی، صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر بیداوسی و هلدینگ سپندار، تفاهمنامه سرمایگذاری منعقد کردند.
در ابتدای این دیدار، دکتر سلمان حسینی صفا، مدیرعامل شرکت اطمینان گستر دانا با معرفی این  شرکت گفت:
اطمینان گستر دانا، بازوی سرمایه گذاری بیمه دانا است که دارای دو شرکت زیرمجموعه به عنوان مدیریت دارایی و ثروت دانا و گروه مدیریت نوآور صنایع و معادن است.
شرکت مدیریت نوآور صنایع و معادن دانا، دو ماموریت دارد:
1- توسعه سرمایه گذاری در صنایع، معادن و بازرگانی به صورت PE
2-  سرمایه گذاری در اکوسیستم نوآوری کشور با کمک استودیو خطرپذیر InooVen  در مراحل سرمایه گذاری پیش بذری (Pre-Seed)و بذری Seed و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیرBidaVC در مراحل early stage - Mid stage - Growth stage فعالیت می‌کند.
دکتر حسینی صفا در ادامه افزود:
شرکت اطمینان گستر دانا و شرکت‌های زیر مجموعه آن عزم جدی دارد تا در همکاری با شرکت‌ها و اجزای فعال در اکوسیستم نوآوری کشور و رفع موانع و مشکلات آنها مؤثر باشد.
لذا برای فعالیت در عرصه های علوم انسانی و هنر، به دنبال بازوی اجرایی قویی بودیم که هم دارای استانداردهای جهانی هنری باشد، هم به علم روز جهان مسلط باشد و هم شناخت کافی از اقتصاد در این عرصه داشته باشد که با بررسی کامل به هلدینگ سپندار رسیده ایم و از این پس هلدینگ سپندار با عاملیت خانه خلاق و نوآوری سپندار، بازوی علمی و اجرایی ما برای هرنوع فعالیت در این عرصه خواهد بود.


در ادامه، دکتر محمد نجاری، مدیرعامل هلدینگ سپندار، ضمن سپاس از مدیرعامل شرکت اطمینان گستر دانا و مدیر صندوق سرمایه گذاری بیداوسی، برای اعتماد و این سرمایه گذاری بزرگ گفت:
هلدینگ سپندار، با ۷ شرکت زیر مجوعه و یک خانه خلاق و نوآوری، به روش استارتاپ- استودیو فعالیت می کند و موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد، تماشاخانه ظفر، کمپانی سینما تئاتر سارا، نشر آواهیا و خانه خلاق و نوآوری سپندار به طور مستقیم در عرصه‌های این تفاهمنامه فعالیت دارند. و اکنون ۵۰ عضو هیات علمی و چهره‌های برجسته داری نشان درجه ۱ و ۲ هنری با ما همکاری می‌کنند، افزود:
استقرار ۵ تیم فعال در خانه خلاق و نوآوری سپندار، با هدف برطرف کردن همه نیازهای آموزشی، علمی، فرهنگی، خوراک و پوشاک با مخاطب کودک و نوجوان، برنامه کوتاه مدت ما در این عرصه است که با ادامه فعالیت پس از این تفاهمنامه، بازار بزرگ استعدادیابی، آموزش، تولید و انتشار گسترده در سطح بین الملل را هدف گرفته ایم و با توجه به فعالیت های پیشین  این تعهد را می دهیم که این سرمایه گذاری بزرگ که بزرگترین سرمایه گذاری در عرصه علوم انسانی و هنر است، هم حافظ منافع مادی و معنوی سرمایه گذار خواهد بود و هم دروازه های جهانی را برای فرهنگ و هنر این سرزمین خواهد گشود.


در ادامه مهندس حامد دستفروشان، مدیر صندوق سرمایه گذاری بیداوسی، اظهار کرد:
جهت‌دهی به ظرفیت‌ها و سرمایه‌های این شرکت اعم از دارایی‌ های مادی، معنوی و سرمایه انسانی برای توسعه افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان و نوآور از GDP  کشور از برنامه‌ های بلندمدت و اساسی این شرکت است.
وی ادامه داد: شرکت اطمینان گستر دانا  نیز این موضوع را یکی از مأموریت‌های اصلی خود قرار داده است. بدین منظور شرکت مدیریت نوآور صنایع و معادن دانا را با دو بازوی اجرایی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیداوسی در امر سرمایه‌گذاری  CVC و  PE بر روی شرکت‌های نوآور و فناور با TRL 7 و بالاتر  و همچنین  استودیو خطرپذیر اینوون را به‌منظور سرمایه‌گذاری و توسعه استارتاپ‌ها در مراحل پیش بذری  و بذری  راه‌اندازی کرده است.