راه‌اندازی خانه‌های خلاق و نوآوری «نوین ارزش» و «آمپر»؛ کسب و کارها در صنعت خودرو و صنایع خلاق دیجیتال توسعه می‌یابد


راه‌اندازی خانه‌های خلاق و نوآوری «نوین ارزش» و «آمپر»؛ کسب و کارها در صنعت خودرو و صنایع خلاق دیجیتال توسعه می‌یابد

تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت توسعه زیر ساخت فناوری های نوین ارزش و آمپر امضا شد.

این تفاهم نامه‌ها، میان پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهدی اکبر شاهی مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری آمپر و نیز حسین رحیمی نژاد مدیرعامل شرکت توسعه زیر ساخت فن آوری های نوین ارزش و آمپر امضا شد.

راه اندازی خانه خلاق و نوآوری آمپر به منظور زمینه سازی توسعه کسب و کارها و فراهم کردن زمینه‌های توسعه کاربرد و تجاری سازی محصولات نوآورانه در حوزه صنعت خودرو، صنایع جانبی و خلاق و همچنین استفاده از ظرفیت های مجری در قالب مسئولیت اجتماعی برای راه اندازی و توسعه خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش در حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و فناوری اطلاعات و ارتباطات از اهداف این تفاهم نامه هستند.

 

تبدیل ایده به فرصت توسط خانه‌های خلاق و نوآوری نوین ارزش و آمپر

ایجاد هم افزایی بین صنعت و دانشگاه و تبدیل ایده به فرصت از طریق ارائه حمایت مالی، منتورینگ، فضای کار اشتراکی و ... به تیم های نوپا و ایجاد امکان همکاری موثر بین سازمان ها و استارتاپ‌ها ویژه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از اهداف اصلی خانه خلاق و نوآوری آمپر و خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش است. حمایت مالی، خدمات آزمایشگاهی، فضای کار اشتراکی، راهبری، پژوهش و شتابدهی از جمله خدمات خانه خلاق و نوآوری آمپر و خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش هستند.

حوزه‌های فعالیت خانه خلاق و نوآوری آمپر شامل خودرو و حمل و نقل است که مشتمل بر هوشمندسازی، برقی سازی، ذخیره انرژی های نوین انرژی، خودروهای متصل، خودروهای خودران، خودروهای اشتراکی و آینده پژوهی در صنعت خودرو است.

از حوزه های کاری خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش نیز، توسعه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و فعالیت در هوشمندسازی، تحلیل داده ها، هوشمندی صنایع و شهر هوشمند با بهره‌گیری از صنایع خلاق است.