نشست آشنایی با صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه آموزش و یادگیری


نشست آشنایی با صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه آموزش و یادگیری

نشست آشنایی با صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه آموزش و یادگیری با حضور بیش از 40 شرکت خلاق و دانش‌بنیان که دارای محصول و خدمت مستعد صادرات هستند در محل دائمی نمایشگاه نوآوری و فناوری ایران برگزار شد.

این نشست که با همت خانه خلاق و نوآوری راه‌ابریشم و صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با حضور نمایندگی از سازمان توسعه تجارت، کریدور خدمات فناوری، مرکز تجارت ایران در امارات برگزار شد به ظرفیت‌های موجود در سال دانش‌بنیان جهت صادرات خدمات و محصولات اشاره و با اعلام قوانین و مقررات، حمایت‌ها، برنامه‌های تدوین شده در سال دانش‌بنیان زمینه توسعه و صادرات صنایع خلاق پرداختند..

حوزه آموزش و یادگیری ظرفیت بزرگی داخل کشور دارد که شامل محتوا، پلتفرم‌ها نشر و بخش‌های دیگر است که قابلیت توسعه آن را در کشورهای منطقه وجود دارد.

در ادامه جلسه تعدادی از شرکت‌ها به اعلام نیازهای خود مبنی به قوانین و مقررات نقل و انتقال پول، حضور در نمایشگاه، ایجاد صنف و اطلاع رسانی دقیق تر اشاره کردند.

رویکردی که در این برگزاری این نشست وجود داشت جریان‌سازی و ایجاد فعالیت صنفی است و در ادامه برنامه‌های آتی با برگزاری نشست‌های تخصصی‌تر مبنی بر بازارشناسی و بررسی ظرفیت‌های شرکت‌ها و همچنین فعالیت صنفی، جریان مؤثر تری را همراه خواهد داشت.