رویداد ملی حل نیازهای فناوارنه حوزه گردشگری با رویکرد فناوری‌های نوین و توسعه صنایع خلاق برگزار شد


رویداد ملی حل نیازهای فناوارنه حوزه گردشگری با رویکرد فناوری‌های نوین و توسعه صنایع خلاق برگزار شد

مسعود حسنلو، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، احمد خورشیدسوار، مشاور وزیر میراث فرهنگی در امور فناوری‌های نوین، ابوطالب جلالی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود، امیر کرم زاده، مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، محسن نظری، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان، خانه های خلاق و نوآوری حوزه گردشگری از جمله شرکت‌کنندگان در این رویداد بودند.


حسنلو، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم معاونت علمی و فناوری به منظور تقویت برش استانی فعالیت های صنایع خلاق عرصه گردشگری، ضمن بازدید از نمایشگاه جانبی و سایر دستاوردها، در پنل تخصصی رویداد با موضوع سرمایه‌گذاری و توسعه بازار شرکت‌های خلاق (فرصت‌ها و موانع) و با حضور فعالان و شرکت کنندگان این رویداد تخصصی شرکت کرد.


بیش از ۱۰۰ طرح از سراسر کشور برای حل ۹ چالش فناورانه گردشگری از جمله واقعیت افزوده در گردشگری، راهنمای صوتی گردشگری، تصاویر ۳۶۰ درجه، سفرهای بومی و محلی، اقامتگاه، پویانمایی، واقعیت مجازی، اینترنت اشیاء در گردشگری و هتل داری، راهنمای مسافران و گردشگران با استفاده از رویکرد فناوری‌های نوین به دبیرخانه رویداد ارائه شده بود.

اختتامیه رویداد ملی حل نیازهای فناورانه گردشگری هم با حضور دکتر محسن نظری، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان، کرم‌زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان و شالبافیان، معاون گردشگری وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و مرتضی نظری، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شاهرود. برگزار شد.
رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به برگزاری این رویداد ملی طی روزهای ششم و هفتم دی‌ماه گفت: ارائه ایده‌ها، محصولات و نشست‌های تخصصی، معرفی درگاه‌ها (پنل) و نشست‌های هم‌اندیشی در راستای استفاده از ظرفیت شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان و محصولات آنها به منظور رونق و توسعه حوزه گردشگری در استان از جمله برنامه‌های این رویداد بود.


در این رویداد  17 طرح به روز نهایی رویداد راه یافت و پس از داوری نهایی 5 طرح شامل 3 طرح محصول محوری و 2 طرح ایده محور برگزیده شدند
نظری با بیان اینکه سه طرح برتر برای سرمایه‌گذاری در استان سمنان انتخاب شدند، ابراز کرد: پس از انتخاب طرح‌های برتر قراردادی سه جانبه بین پارک علم و فناوری استان، اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت دانش‌بنیان منعقد شد تا زمینه فعالیت برای آن ها فراهم شود.